z archiwum mo z ramka W pierwszych dniach października odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, zwołana w celu podjęcia próby ponownego przyjęcia uchwały w sprawie zmiany statutu KZK GOP. Podczas ostatniej, planowej sesji uchwała nie uzyskała bezwzględnej większości głosów.

W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel związku (co niestety niezwykle rzadkie), tym razem w osobie prezes KZK i już sam ten fakt świadczyć może o powadze sytuacji w jakiej znalazła się nie tyle sama Rada, co całe nasze miasto. 

Radni zadali szereg pytań, we wszystkich przewijał się wątek bardzo wysokich kosztów, jakie nasze miasto ponosi z tytułu przynależności do KZK GOP. Od 2010 roku będzińska składka na KZK GOP rośnie w zatrważającym tempie kilku milionów rocznie! Co gorsza - nic nie wskazuje na to, by miała przestać rosnąć.

W 2014 nasza gmina odprowadzi do wspólnej kasy związku blisko 19 milionów złotych. Stąd protest radnych i wyartykułowana wola zmiany przelicznika, w oparciu o który składka jest naliczana. Co ciekawe prezydent miasta w sprawie głosu w ogóle nie zabierał, mimo iż radni prosili o jego opinię. Szkoda, bo trzeba było odważnie i po męsku zmierzyć się z tym problemem. Mimo trwającej kampanii poszukać wspólnie (Rada i organ wykonawczy) jakiegoś rozwiązania. Tym bardziej, iż jeśli nie zostaną wprowadzone jakieś sensowne zmiany, a władze Będzina nie rozpoczną starań o zmianę przelicznika, już za dwa lata miasta zwyczajnie nie będzie stać na utrzymanie komunikacji publicznej na obecnym poziomie.

 

 

 

Polecam reportaż z sesji 

link kzk

Będzin, 17 października 2014

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com