Obok pracy zawodowej i samorządowej, sporą część mojego czasu poświęcam prasy społecznej, realizując się w kilku organizacjach pozarządowych w naszym mieście. Ta praca daje sporo satysfakcji i jest wspaniałą okazją do współpracy z wyjątkowymi ludźmi. ProEuropa, Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska i Dzieciom Będzina, wreszcie Towarzystwo Przyjaciół mojej szkoły – wszędzie tam aktywnie działałem na rzecz lokalnej społeczności. Najbliższe memu sercu są jednak Towarzystwo Przyjaciół Będzina i Klub Absolwenta.

Towarzystwo Przyjaciół Będzina
Towarzystwo Przyjaciół Będzina to stowarzyszenie z tradycjami, matka innych organizacji pozarządowych w naszym mieście. Przeszło 25 lat jednoczy ludzi ponad podziałami w służbie dla miasta i jego mieszkańców. Przynależność do Towarzystwa jest dla mnie wielkim zaszczytem. Od 2006 roku jestem członkiem Zarządu, w latach 2010-2014 pełniłem funkcję wiceprezesa, a od kwietnia 2014 jestem prezesem TPB.
Koncerty, kwesty, Będzińska Wigilia, publikacje, wernisaże, spotkania autorskie i słynne Wieczory Czwartkowe w Klubie pod Sową - wszystkie działania Towarzystwa łączą kolejne pokolenia lokalnych patriotów. Ciekawa mieszanka doświadczenia, aktywności i młodzieńczego entuzjazmu to nasza recepta na sukces. Towarzystwo współtworzy niemal 200 osób. Dołącz do nas, czekamy na Ciebie!
Więcej na www.towarzystwoprzyjaciol.bedzin.pl

Klub Absolwenta
Klub Absolwenta powstał w październiku 2003 roku po to, by z jednej strony młodzi ludzie uwierzyli we własne siły i możliwości. W to, że można i warto robić coś dla innych. Z drugiej zaś po to by pokazać rodzicom, nauczycielom, sąsiadom, że młodzi potrafią. Klub Absolwenta umożliwia młodzieży skuteczne uczestnictwo w życiu publicznym, pokazuje młodym ludziom, że warto podjąć się realizacji pomysłów, które rodzą się w młodych głowach. Taka działalność uczy samodzielności i współpracy w zespole oraz rozwija osobowość młodego człowieka. Mamy za sobą już jedenaście sezonów naszej działalności, w tym czasie braliśmy udział w niemal 300 akcjach i przedsięwzięciach, do Klubu należało w sumie ponad 260 osób. Jedni byli i są tu od początku, inni tylko przez chwilę. Ze wszystkich jestem dumny, wszystkich noszę w sercu, wszystkim zawsze będę niezmiernie wdzięczny. Młodzi bohaterowie w żółtych koszulkach!
Więcej na www.ka.bedzin.pl

 

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com