W każdym człowieku drzemie artystyczna dusza, jedni nucą coś pod nosem przygotowując posiłek lub prasując, inni śpiewają pod prysznicem, a jeszcze inni - często bezwładnie, rysują coś na marginesie zeszytu lub kalendarza.
Odkąd pamiętam lubiłem rysować, jednak gdyby ktoś kilka lat temu powiedział, że dane mi będzie zaprezentować moje rysunki szerszej publiczności, to uznałbym go za fantastę. A jednak! W 2008 roku, podczas jednego z wieczorów klubowych w Towarzystwie Przyjaciół Będzina, w rozmowie z Władysławem Śliwoniem zażartowałem, że mógłbym porysować do jego wierszy. Kilka miesięcy później Władysław zadzwonił do mnie i tak rozpoczęliśmy współpracę nad nowym tomikiem Jego wierszy dla dzieci pt.: „Miętowe Ziółka”.
Jeszcze w czasach ogólniaka poznałem teatr od kuchni. Pod opieką pedagogiczną prof. Renaty Kozłowskiej, za co jestem Jej niezmiernie wdzięczny, stawiałem pierwsze nieśmiałe kroki na deskach Teatru Dzieci Zagłębia. Ta wspaniała przygoda z teatrem bardzo mnie wzbogaciła i procentuje do dnia dzisiejszego. W 2009 roku powróciłem na deski teatru Dormana za sprawą europoseł Małgorzaty Handzlik, która zaprosiła mnie do realizacji projektu przedstawienia charytatywnego „Kopciuszek i krasnoludki” w reżyserii Tomasza Szulakowskiego. Wpływy z biletów przekazano na zakup sprzętu medycznego dla oddziału noworodków będzińskiego szpitala.

W 2010 roku zaprosiłem grupę wspaniałych nauczycieli, by wraz ze mną zaśpiewali piosenkę dla uczniów naszej szkoły w podziękowaniu za udział w Zabawie Integracyjnej. Do słów wiersza Jana Brzechwy „Pan pomidor” muzykę specjalnie dla nas napisał Andrzej Ciszewski. Tak nagraliśmy nasz pierwszy singiel, który szybko doczekał się kontynuacji. Z okazji Dnia Dziecka w 2010 roku, ukazała się płyta z piosenkami adresowanymi do najmłodszych mieszkańców naszego miasta - „Dzieciom Będzina na podwieczorek". Obok „Pana Pomidora" możemy na niej usłyszeć dwie inne piosenki: pierwszą - „Satyrę na Tatarzyna" w wykonaniu niezwykle energicznej i pełnej optymizmu młodzieży z Klubu Absolwenta, oraz „Niby Kołysankę" w wykonaniu moich przyjaciół, wspaniałych ludzi tworzących będzińską oświatę i kulturę. Dla najmłodszych zgodzili się zaśpiewać m.in.: Anna Głąb, Joanna Gronczewska, Jadwiga Janusz – Sender, Urszula Pluta, Halina Rybak – Gredka, Anna Rybicka, Bożena Staszewska, Barbara Stelmach, Andrzej Ciszewski, Bogusław Fornalczyk, Roman Goczoł i Tomasz Sowa. W 2011 nauczyciele postanowili nagrać kolejną piosenkę, tym razem do słów wiersza Ewy Szelburg-Zarembiny „Gdy szło słonko spać” zaśpiewali: Basia Cempura, Aneta Radon, Magda Truszkiewicz, Alicja Duda, Dominika Zatoń, Agnieszka Samborska i Zbyszek Gądek, a rok później do słów Andrzeja Ciszewskiego "Razu pewnego w lesie". Piosenki trafią w przyszłości na kolejną płytę z serii Dzieciom Będzina.

Z lat dzieciństwa pamiętam Tatę, gdy godzinami zamykał się w ciemni samemu wywołując zdjęcia. W oczach sześciolatka te czynności - owiane mroczną tajemnicą, wydawały się mistycznym obrzędem. Chyba wówczas zrodziło się zamiłowanie do uwieczniania miejsc, ludzi i zdarzeń w obiektywie aparatu i kamery. Dziś wszystko jest o wiele łatwiejsze - aparaty właściwie wszystko robią same, oczywiście trzeba mieć jeszcze trochę szczęścia, dobry pomysł na zdjęcie i trochę wyobraźni. Od 2009 roku prowadzę Szkolne Koło Fotograficzne, które gromadzi młodych, niezwykle uzdolnionych ludzi, którzy przy niewielkiej pomocy potrafią wyczarować cudowne obrazy. Jestem przekonany że kilku z nich ma przed sobą świetlaną przyszłość zawodową z aparatem w reku, a inni – no cóż dzięki tym zajęciom będą potrafili robić dobre zdjęcia. Jak nam to wychodzi? Oceńcie Państwo sami. Zapraszam na organizowane przez SKF wernisaże.

 Wraz z młodzieżą powołaliśmy do życia nieformalną grupę twórczą Będzińskie Perełki. Zespół współtworzą młodzi i niezwykle utalentowani muzycy min.: Zuzia Baj, Iza Lazar, Roman Hyla, Aleksandra Rój, Krysia Radojević, Zosia Narowska i najmłodsze Perełki - Magda Bąk i Julka Dróżdż. Pierwszy koncert muzyki klasycznej daliśmy w Pałacu Mieroszewskich w 2010 roku.Na fali sukcesu zorganizowaliśmy kolejne - noworoczne, z muzyką filmową i nie tylko klasyczną. Podczas naszych koncertów gościnnie występują Przyjaciele Perełek min. Małgorzata Wacławik, Zofia Stachura, Grzegorz Surówka, Marta Wydra, Tomasz Wacławczyk, Andrzej Smogór, Paweł Sobierajski i Dariusz Wiktorowicz. "Perełkom" udało się namówić i mnie do śpiewania. Wpierw z góralskim przytupem wraz z Olą i Martą wyśpiewaliśmy „Oj maluśki, maluśki”, dalej a capella wspólnie z Tomkiem Wacławczykiem i Andrzejem Smogórem gromkie „Bracia patrzcie jeno”. Innym razem solo wykonywałem arię Tewiego z musicalu "Skrzypek na dachu" i w duecie z ks. Pawłem Sobierajskim "O sole mio" - po włosku. Piękne wspomnienia!

Nasze koncerty to przede wszystkim spora dawka dobrej muzyki, relaks w gronie przyjaciół i znajomych oraz niezapominana rodzinna atmosfera. Jeśli chcecie to poczuć i przenieść się w świat muzycznych kaprysów, marzeń i emocji to serdecznie zapraszam. Planujemy kolejne.

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com