Najbliżsi to nie tylko rodzina, ale także wszyscy Ci wspaniali ludzie, których spotkałem na mojej drodze, z którymi dane mi było współpracować, żyć, pracować, robić coś dla innych, a przy tym dobrze się bawić. Dziękuje Wam za to że jesteście, za codzienne wsparcie, za to, że zawsze mogę na Was liczyć.
Z piaskownicy, z podwórka i boiska, ze szkolnej ławy w podstawówce i z ogólniaka, ze studiów i pracy – dziesiątki ciepłych wspomnień, wspólnie przeżytych radosnych chwil w gronie kolegów i przyjaciół. Nie zdołam tu wszystkich wymienić, ale wspomnieć muszę o najbliższych: Kasieńce, która wzbogacała moje życie właściwie od pierwszych lat w szkole po maturę. Ania i Wojtek, z którymi stawiałem pierwsze kroki na rynku pracy podczas studiów. Chłopaki z podwórka - Tadzik, Drobny, Radziu, Polo i Marian, przyjaciele z którymi spędziłem setki godzin na boisku, grając w piłkę. Asia, Tony i Dominika z czasów studenckich szaleństw.

Koleżanki i koledzy nauczyciele. Zaczynając od dyrektora Jerzego Tomzika, który przyjmował mnie do pracy w szkolnictwie i od pierwszych dni pracy pozwolił realizować się w pozalekcyjnych formach pracy z młodymi ludźmi. Wyjątkowym jest fakt, że wielu moich dawnych nauczycieli to dziś koledzy z pracy. I oczywiście „Klika” przyjaciół, w których towarzystwie spędzam wolne chwile również "po godzinach".
Krążąc myślami wokół pracy zawodowej, nie mogę pominąć współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, organizacji współtworzonej przez nieprzeciętnych nauczycieli z całej Polski, którym przyświeca jeden cel - pracować skuteczniej i zmieniać oblicze polskiej szkoły. Moja przygoda z CEO rozpoczęła się od realizowanego, wspólnie z Jackiem Pasierbem, projektu opieki nad XIX-wiecznym kirkutem na Górze Zamkowej. Od 2004 roku prowadzimy szereg działań mających na celu przywrócenie pamięci społecznej tego miejsca.

Przyjaciele z Klubu Absolwenta, młodzi, aktywni i niezwykle profesjonalni, dzięki nim czuje się młodziej: Niebo, Cheater, Bartek, Vicky, Wepsio, Rafał, Janu, Ircu, Justynka, Grzesiek, Bugajek, Robek, Ewelina, Mycka, Adrian, Pawka, Zuza, Krysia, … i tak mógłbym wymieniać 2 tygodnie:)
Współtworzący ze mną kolejne stowarzyszenia: Pro Europa, Dzieciom Będzina, Towarzystwo Przyjaciół Będzina, Miast Kazimierza Wielkiego, Dom Wszystkich Polska, dziesiątki ludzi zaangażowanych w pracę najpiękniejszą… bo z serca i non profit, dla dobra miasta i jego mieszkańców. Grzechem byłoby nie wymienić kilku z nich, zwłaszcza Przemka Jurę, Halinę Rybak – Gredkę, Urszulę Plutę, Jacka Golonkę, Aleksandrę Plak, Waldemara Szydło, Jerzego Sendera, Halinę Szastak i Zofię Łokas, Romana Szenka, Władysława Śliwonia, Marka Paska, Roberta Lubomskiego, Mateusza Gotza i Olgę Pasamonik.

W działalności samorządowej również dane mi było poznać wielu ciekawych ludzi. Obok Sławka Brodzińskiego, Renaty Kozłowskiej, Małgorzaty i Adama Ludwików oraz Walentego Janiszewskiego, którzy wprowadzali mnie w świat będzińskiej polityki, niezwykle ważne okazały się rozważania z Adamem Lazarem, posłem Grzegorzem Dolniakiem i z Honorowymi Obywatelami Miasta: Sławomirem Pietrasem i olimpijczykiem Bogusławem Fornalczykiem.
W świecie będzińskiej kultury i sportu również nie brak ludzi pełnych pozytywnej energii. Wielu z nich to moi przyjaciele. Andrzej Ciszewski, Dariusz Wiktorowicz, Krystian Niedbał, Robert Garstka i Wojtek Borkowski, działający na rzecz budowy pamięci o niegdysiejszych żydowskich mieszkańcach miasta Adam Szydłowski, Karolina Jakowieńko i młodzi ludzie z Bramy Cukermana, Janusz Mieduniecki, Basia Stelmach, tworzący Via Arte – Darek Wójcik i Piotr Zatorski , będzińscy malarze Romuald Korus, Aleksander Kowal, instrumentalista Grzegorz Surówka, Tomasz Sowa. No i jest jeszcze ekipa Kanału 99 - będzińskiej telewizji, której redakcję dane mi było kiedyś współtworzyć. Michał Hankus, Martyna Daczkowska i Jerzy Tyrański. 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com