Społecznie

Społecznie

Obok pracy zawodowej i samorządowej, sporą część czasu poświęcam pracy społecznej, realizując się w kilku organizacjach pozarządowych w naszym mieście. Ta praca daje sporo satysfakcji i jest wspaniałą okazją do współpracy z wyjątkowymi ludźmi. Wśród nich najbliższe memu sercu są Towarzystwo Przyjaciół Będzina i Klub Absolwenta.

Towarzystwo Przyjaciół Będzina to stowarzyszenie z tradycjami, matka innych organizacji pozarządowych w naszym mieście. Przeszło 25 lat jednoczy ludzi ponad podziałami w działaniach dla miasta i jego mieszkańców. Przynależność do Towarzystwa jest dla mnie wielkim zaszczytem. Od 2006 roku jestem członkiem Zarządu, w latach 2010-2014 pełniłem funkcję wiceprezesa, a od kwietnia 2014 jestem prezesem TPB.
Koncerty, kwesty, Będzińska Wigilia, publikacje, wernisaże, spotkania autorskie i słynne Czwartkowe Wieczory w Klubie pod Sową – wszystkie działania Towarzystwa łączą kolejne pokolenia lokalnych patriotów. Ciekawa mieszanka doświadczenia, aktywności i entuzjazmu to nasza recepta na sukces. Towarzystwo współtworzy ponad 200 osób.

Klub Absolwenta powstał w październiku 2003 roku po to, by młodzi ludzie uwierzyli we własne siły i możliwości, w to, że można i warto robić coś dla innych. Klub Absolwenta umożliwia młodzieży skuteczne uczestnictwo w życiu publicznym, pokazuje, że warto podjąć się realizacji pomysłów, które rodzą się w młodych głowach. Taka działalność uczy samodzielności i współpracy w zespole oraz rozwija osobowość młodego człowieka. Do Klubu należało w sumie niemal 300 absolwentów szkoły na osiedlu Zamkowym. Jedni byli i są tu od początku, inni tylko przez chwilę. Młodzi bohaterowie w żółtych koszulkach!