W moim przypadku to bardziej misja aniżeli zwykła praca. Misja, której pełnienie musi być podparte niemałymi pokładami dobrej energii i nieustannym poszukiwaniem porozumienia, a przy tym konsekwencją i zaangażowaniem w walkę o sprawy miasta i jego mieszkańców.

Rada Miejska Będzina V kadencji 2006 - 2010

Pełniłem mandat radnego Rady Miejskiej Będzina V kadencji. W latach 2006 – 2010 z kolegami: Waldemarem Szydło, Markiem Wieczorkiem i Januszem Herpel współtworzyłem bezpartyjny klub radnych Towarzystwa Przyjaciół Będzina, który wraz z Komitetem Rozwoju Będzina i Platformą Obywatelską tworzył koalicję dla naszego miasta, stanowiąc zaplecze dla prezydenta Radosława Barana. Naszej koalicji patronował Śp. poseł Grzegorz Dolniak.
W V kadencji funkcjonowały cztery komisje stałe i dwie doraźne. Współtworzyłem Komisję Rewizyjną oraz Komisję Polityki Społecznej i Komisję Doraźną ds. Analizy i Opiniowania Nazw Ulic i Placów, których pracami miałem zaszczyt kierować.
V kadencja Rady – widać to z perspektywy czasu była udana, zwłaszcza jeśli porównamy ją z VI kadencją. Wiele udało się wówczas dla miasta zrobić, choć sporą część owoców naszych starań konsumowano w następnej kadencji.

Rada Miejska Będzina VI kadencji 2010 - 2014

Dzięki 429 Państwa głosom w 2010 roku zostałem wybrany radnym na kolejną - drugą kadencję. Kandydaci TPB zdobyli niemal 20% wszystkich głosów, co dało nam trzeci wynik w wyborach. Wraz z kolegami: Waldemarem Szydło, Markiem Wieczorkiem, Szczepanem Grymą (do lipca 2011), Januszem Herpel i Wiesławem Wacławikiem (od 2012) współtworzyłem klub radnych Towarzystwa Przyjaciół Będzina. Niestety nadmierne upolitycznienie Rady i błędy kierownictwa Klubu TPB doprowadziły do jego dezintegracji. W VI kadencji pracowałem w Komisji Polityki Społecznej Miasta.

fot. źródło: Kanał 99

Rada Miejska Będzina VII kadencji 2014 - 2018

W 2014 roku po raz pierwszy wybieraliśmy miejskich rajców w 23. okręgach jednomandatowych. Dzięki 413 Państwa głosom zostałem wybrany radnym z osiedla Zamkowe, na kolejną - trzecią kadencję. Wraz z Bogumiłą Dudyńską, Markiem Wieczorkiem, Grzegorzem Pawlakiem i Tadeuszem Kowalem współtworzę bezpartyjny, drugi co do wielkości w Radzie, klub radnych Towarzystwa Przyjaciół Będzina. Pełnię funkcję wiceprzewodniczącego Rady oraz współtworzę Komisję Polityki Społecznej Miasta.

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com