Więcej dla rodziny

Więcej dla rodziny
Sample image

Rozwój talentów

Rodzicom, którzy inwestują w rozwój talentów swoich dzieci zwrócimy 150 zł miesięcznie za zajęcia pozalekcyjne.

Sample image

Nowe mieszkania

Wyremontujemy miejskie kamienice w śródmieściu. Prawie 300 pustostanów przeznaczone zostanie na mieszkania dla rodzin. Będzin przystąpi również do rządowego programu Mieszkanie+ i rozpocznie budowę kolejnych mieszkań komunalnych.

Kolejne żłobki - Marcin Lazar

Kolejne żłobki

Zbudujemy kolejne żłobki miejskie. Żłobki z wewnętrznymi placami zabaw i bezpieczną infrastrukturą.

Miasto bez barier

Miasto bez barier

Usuniemy bariery architektoniczne w Będzinie. Koniec z dźwiganiem wózków czy przeskakiwaniem niewymiarowych schodów. Miasto będzie dostępne zarówno dla rodziców z dziećmi, jak również dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Sample image

Udogodnienia dla seniorów

Wzorem Poznania oraz parudziesięciu Polskich miast, które przystąpiły do programu Viva Senior, zajmiemy się między innymi dostosowaniem mieszkań dla osób starszych oraz zapewnimy transport dla seniora.

Więcej dla rodziny

Więcej dla rodziny
Bezpieczne drogi

Bezpieczne drogi

W myśl międzynarodowego programu Wizja Zero będziemy dążyć do uniknięcia śmiertelnych wypadków na drogach Będzina. Wizja zero to m.in. aktywne przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna lub wyspowe przejścia dla pieszych w okolicach szkół.

Dentobus

Dentobus

Przywrócimy opiekę dentystyczną w szkołach. W miejskim dentobusie systematycznie będą prowadzone przeglądy zębów wszystkich dzieci z będzińskich szkołach.

Smog

Walka ze smogiem

Zwiększymy kwotę dofinansowań oraz przyspieszymy proces wymiany kopciuchów. W całym mieście zamontujemy czujniki alarmujące o przekroczeniu norm. Rozpoczniemy również podłączanie kamienic w śródmieściu do sieci ciepłowniczej.

Sample image

Piesze i rowerowe patrole straży miejskiej

Wprowadzimy piesze i rowerowe patrole straży miejskiej. Przywrócimy pierwotną misję straży miejskiej - prewencyjną funkcję zapewnienia bezpieczeństwa.

Więcej dla aktywnych

Więcej dla rodziny
Sample image

Ścieżki rekreacyjne

Wzdłuż Przemszy oraz w dzielnicach zbudujemy sieć rekreacyjną - spokojne i bezpieczne miejsce do spacerów, jazdy na rowerze oraz ścieżkę dla biegaczy.

Sample image

Małpi Gaj oraz park linowy

Odbudujemy alejki i miejsca wypoczynku w Małpim Gaju oraz zbudujemy tam park linowy - kolejne miejsce wypoczynku w okolicy ścieżki rekreacyjnej biegnącej wzdłuż Przemszy.

Sample image

Basen miejski przy ulicy Sportowej

Odbudujemy odkryty basen miejski przy ulicy Sportowej. 

Sample image

Rower miejski

W całym mieście rozlokujemy stacje rowerów miejskich. 

Sample image

Zielone dzielnice

Każda dzielnica, każde będzińskie osiedle zasługuje na spokojny i zadbany teren zielony. Rozpoczniemy proces odtwarzania zielonych skwerów w każdej dzielnicy.

Więcej dla kultury

Więcej dla rodziny
Industriada

Szlak zabytków industrialnych 

Stary dworzec, osiedla górnicze na Warpiu i Koszelewie, grodziecki browar, wieża ciśnień i cementownia, to część z industrialnych zabytków Będzina. Doprowadzimy do ich renowacji oraz zgłosimy do INDUSTRIADY - Szlaku Zabytków Techniki.

Nowoczesne muzeum

Nowoczesne muzeum

Poszerzymy ofertę muzealną zamku oraz Pałacu Mieroszewskich. Wprowadzimy nowoczesne systemy wystawiennicze oraz przyjazne do turystów godziny zwiedzania. Mieszkańcom i turystom zapewnimy parking oraz ofertę gastronomiczną w okolicy zamku.

Sample image

Ożywimy stadion

Będziński stadion mieszczący na trybunach ok 800 osób, jest idealnym miejscem na organizację imprez masowych. Letnie koncerty będą dodatkową funkcją stadionu. 

Sample image

Miasto kultury

Rozbudujemy ofertę zajęć w Ośrodku Kultury, tak by odpowiadała rzeczywistym potrzebom lokalnej społeczności. Zmienimy oblicze Teatru Dzieci Zagłębia - odnawiając budynek i poszerzając ofertę dla widzów, nie tylko tych najmłodszych.

Więcej dla gospodarki

Więcej dla gospodarki
Sample image

Hala metropolitarna

Wykorzystamy graniczne tereny inwestycyjne, aby wybudować prawdziwą halę widowiskowo-sportową dla min. 5 tysięcy widzów. Hala poza wykorzystaniem przez siatkarzy MKS Będzin będzie spełniać rolę miejsca kongresowego oraz lodowiska. 

Rybny Rynek

Ożywienie śródmieścia 

W pierwszej kolejności dokonamy kompleksowej rewitalizacji zabytkowej części miasta, a więc Placu Kazimierza Wielkiego oraz Rybnego Rynku. To idealne miejsce na zaplecze gastronomiczne dla odwiedzających zamek oraz ścieżkę rekreacyjną wzdłuż Przemszy.

Inwestycje

Tereny inwestycyjne

Doprowadzimy do odzyskania terenów inwestycyjnych w Osówce. Będziemy dążyć do pozyskania wartościowych inwestorów, specjalizujących się w nowoczesnej technologii.