Marcin Lazar

To nasz moment, by wspólnie zdecydować o przyszłości miasta i powiatu. To nasz moment, aby powiedzieć, że Będzin i powiat będziński zasługują na więcej.

Sample title

KWW Marcin Lazar


W ramach akcji #PorozmawiajmyOBędzinie spotkaliśmy się z setkami mieszkańców przy naszym namiocie. Kolejne setki odwiedziliśmy w domach. Uważnie przeczytaliśmy przysyłane do nas opinie. Dzięki temu wiemy, jak wielkie są oczekiwania wobec Będzina. Jak bardzo pragniecie społeczeństwa jutra – nowoczesnego miasta, czerpiącego inspirację z dziesiątek pokoleń będzinian. 


Jesteśmy ruchem społecznym, który z nadzieją patrzy w lepsze jutro. Który widzi większe możliwości stojące przed Będzinem i powiatem będzińskim. Najbliższe wybory to szansa, abyśmy wspólnie zmienili przyszłość. Abyśmy wybrali pomiędzy wizją a stagnacją. My oferujemy bilet do nowoczesnego miasta i powiatu, które wsłuchując się w głos mieszkańców wrócą na pozycję lidera w regionie. 

Nasz ruch jest odpowiedzią dla tych, którzy cynicznie wmawiają, że miasto i powiat się rozwija. Dla tych, którzy ze strachu i z wątpliwościami patrzą w przyszłość. Nasz ruch to odpowiedź dla rodowitego grodźczanina, że dawna przemysłowa perła Zagłębia, nie musi już czekać na zawalenie. Nasz ruch to odpowiedź na dziury i brak chodników w dziesiątkach kilometrów powiatowych dróg. To odpowiedź na strach rodzica, który drży o bezpieczeństwo dziecka na przejściach dla pieszych. Nasz ruch, to odpowiedź na przygnębienie będzinian, którzy z przerażeniem obserwują obumarłe śródmieście z podpieranymi deskami zabytkowymi kamienicami. Nasz ruch jest również sprzeciwem wobec okłamywania mieszkańców w sprawie Funduszy Europejskich. Jest sprzeciwem wobec tragicznego stanu chodników, czy budowaniu kolejnych utrudnień dla osób starszych oraz rodziców z małymi dziećmi. To również sprzeciw wobec marnotrawienia naszych pieniędzy na drogie „igrzyska”, pseudo inwestycje i autopromocję władz.

Celem naszego ruchu nie jest zwycięstwo w wyborach dla samego zwycięstwa. Nasz cel to m.in. budowa kolejnego żłobka, inwestycja w rozwój dzieci, bezpieczeństwo na drogach i odzyskanie szpitala, by na powrót w Będzinie mogły przychodzić na świat kolejne pokolenia. Nasz cel to także otwarcie nowych ścieżek aktywności dla mieszkańców, przywrócenie kultury do ośrodka kultury oraz inwestycje. Prawdziwe inwestycje, które przyniosą zysk dla mieszkańców, poprawiając ich sytuację mieszkaniową oraz finansową. 

To nasz moment, by wspólnie zdecydować o przyszłości miasta. To moment, aby powiedzieć, że Będzin zasługuje na więcej. To nasz moment, żeby powiedzieć, że w powiecie każda gmina zasługuje na więcej!

Lokalni liderzy

 

Myślisz podobnie?

W naszym zespole brakuje właśnie Ciebie