z archiwum mo z ramka Ta informacja gruchnęła na nas jak grom z jasnego nieba, przy okazji trafiając na żółty pasek jednej z popularnych telewizji informacyjnych. Ogłoszono amnestię! 

Oto prezydent Będzina, zapewne z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, ogłosił amnestię dla wszystkich tych klientów miejskiej biblioteki, którzy mają coś na sumieniu. Zaprasza nas zatem, jeśli chcemy uniknąć kary, do dobrowolnego ujawnienia wszelkich przetrzymywanych nielegalnie książek. Uwaga - łaskawość prezydenta ma jednak krótki wymiar i działa tylko do końca roku. Po 1 stycznia, jak się domyślam - będą surowe kary.

Jaki ten los przewrotny. Całkiem przypadkiem pokryło się to z informacją (z żółtego paska) podaną przez Izwiestię o zarządzeniu amnestii przez Władimira Władymirowicza Putina, z okazji 20. rocznicy uchwalenia Konstytucji Federacji Rosyjskiej. Zgodnie z treścią tego dokumentu zamknięte zostaną toczące się sprawy m.in. przeciwko członkiniom zespołu Pussy Riot i działaczom Greenpeace’u. W sumie rosyjską amnestią objętych ma być około 20 tysięcy osób.

W Będzinie nieodpowiedzialnych, acz ułaskawionych czytelników będzie zapewne znacznie mniej, ale i tak pozostaje duma z faktu, że raz jeszcze nasze miasto wpisać się zdołało w aktualny nurt światowej polityki.

Będzin, 9 grudnia 2013

PS. Kochani, powtarzając za Honorowym Obywatelem Miasta Będzina Januszem Gajosem – „No niestety - jak się pożyczyło, to trzeba taką książkę później niestety oddać”, do czego szczerze namawiam.

 link tvn24 link amnestia 01 
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com